By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Najważniejsza jest autentyczność

Kiedy myślisz o tym, jak szykują się aktorzy do występowania jako lekarz na wielkim ekranie, to musisz wiedzieć, iż praca owa jest czynnością podobną, jak do każdej pozostałej postaci. Głównie, kwestią podstawową jest to, iż każdy z odtwórców powinien nauczyć się kwestii. Naturalnie, gdy rozchodzi się o terminy medyczne, coś mogłoby nie być jasne, kiedy chodzi o nazwy fachowe. Tymczasem, najczęściej obok scenariusza dodawany jest tekst dodatkowy, by gwiazdor pojął, jak coś ma wypowiedzieć, aby odbiorca miał wrażenie, iż występujący ma pojęcie, o czym mówi.

  • Odsłon: 5

Jak aktorzy dbają o zdrowie, aby zachwycać widzów jak najdłużej?

Kino fascynuje ludzi od końca XIX wieku. Przez te lata kinematografia niezwykle się rozwinęła nie wyłącznie pod względem mnogości tematyki, ale też efektów. W dalszym ciągu jednak podstawowym czynnikiem powodzenia produkcji jest znakomity aktor. Bez należytej kreacji postaci, nie obroni się nawet najdoskonalsza akcja. Krocie pamiętnych ról wymagało od odtwórców nadwyrężenia aparycji, a nawet stanu zdrowia. Jak sobie z tymże radzą, aby nie sfinalizować pracy na jednej roli? Przybliża filmowiec z Dolnego Śląska.

  • Odsłon: 10

Praca kaskadera filmowego – jakie umiejętności są konieczne, by móc stać się zawodowcem?

Praca dublera na planie filmowym to interesująca, choć jednocześnie wymagająca specjalizacja. Wymaga dużej śmiałości oraz stosownych umiejętności. Zdecydowanie nie każda osoba może zostać kaskaderem. Jakie warunki należy spełniać, by pracować na planie filmowym?

  • Odsłon: 16

Muzyka – najwierniejszy towarzysz człowieka

Zapewne każdy z nas przynajmniej jeden raz oddał się dźwiękom muzyki i czuł się niezwykle błogo! Czym więc wyróżnia się muzyka pośród innych elementów kulturalnych? To jasne - obrazuje ona wszelkie odczucia, które może doświadczać człowiek. Dzięki rozbudowanej palecie rodzajów muzyki każdy odbiorca powinien odnaleźć te, które perfekcyjnie odzwierciedlają jego duszę.

  • Odsłon: 24

Wszystko płynie

Jak istotna w życiu człowieka jest woda nie trzeba mówić. Począwszy od tego, że stanowi ponad połowę masy ciała, a kończąc na tym, że człowiek nie przeżyje bez niej więcej jak tydzień. Według najnowszych badań była jedną z pierwszych substancji jaka powstała po wielkim wybuchu i jest obecna w całym wszechświecie. Fascynuje od wieków, więc nic dziwnego, że znalazła swoje miejsce w sztuce. W jaki sposób?

  • Odsłon: 20

Co ciekawego w kinie w najbliższym czasie?

Jeśli jesteś fanem kina, lub po prostu lubisz się od czasu do czasu wybrać na film, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy co warto obejrzeć w najbliższym czasie, przeglądając ofertę zarówno sieciówek jak i lokalnych wrocławskich kin.

  • Odsłon: 44

Teatr – co w najbliższym repertuarze?

Jeszcze mamy wakacje – póki co wszystkie teatry mają standardową przerwę, zatem żeby wybrać się na spektakl trzeba poczekać do września. Już niebawem na afiszach pojawią się nowe repertuary. Warto zaczekać! Jakie teatry warto odwiedzić we Wrocławiu? Przeczytajcie nasz przegląd poszczególnych obiektów i ich propozycji na nadchodzący sezon.

  • Odsłon: 36

Jak utrzymywać porządek w obiektach kultury masowej? Sprzątanie dużych budynków kulturalnych

Sprzątanie dużych budynków kulturalnych jest bardzo istotne, bo powinny być to każdorazowo budynki zadbane. Osoby biorące udział w różnych wydarzeniach planują spędzać czas w przyjemnym klimacie, a higieniczność też na to wpływa.

  • Odsłon: 58

Filmy przyrodnicze, które warte są obejrzenia - czyli świat podróżników ukazany w telewizorze!

Któż z nas nie lubi poznawać nieznanych miejsc i tworzyć piękne wspomnienia? Co oczywiste, podróże zarówno umożliwiają nam na poznanie do tej pory nieosiągalnych dla nas kultur, a także ludzi, jednak co najważniejsze wpływają poprawnie na ludzkie samopoczucie oraz nastrój, a również uwalniają w ciele człowieka setki endorfin! Nie da się ukryć, że, nie zawsze mamy możliwość pozostawić pracę i bliskich za sobą a następnie wyruszyć na wymarzoną wyprawę. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, że zwiedzanie nieznanych miejsc może odbywać się bez opuszczania mieszkania, wprost z Twojej domowej kanapy lub sypialni?

  • Odsłon: 52

Reportaże na antenie o zabiegach dokonywanych przez kliniki medycyny estetycznej–czyli zabiegi upiększające przed szerszą publiką

Zabiegi korygujące wygląd przestają być tematem tabu. Dobitnym tego dowodem jest fakt, że od wielu już lat ich realizacja i efekty relacjonowane są w reportażach telewizyjnych. Uczestnikom zapewniają możliwość korekty swojego wizerunku, a wykonującym je placówkom na zareklamowanie prowadzonej działalności.

  • Odsłon: 43

Strona 1 z 2