By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Oddziaływanie innowacyjnych form na pejzaż miasta i doświadczenia turystyczne

Materiał betonowy stał się stałą częścią miejskiej przestrzeni. Jego dekoracyjna odmiana w znacznym stopniu wpływa na stronę wizualną aglomeracji, mając przy tym ogromne znaczenie dla turystyki. Nowoczesne budowle betonowe oddziałują zatem nie jedynie na pejzaż miasta, lecz ciekawią też turystów. 

  • Odsłon: 14

Nauka gry na gitarze

Liczne grono młodych ludzi pała chęcią, aby uczyć się grać na gitarze elektrycznej. Jest to ciężki aparat, aczkolwiek dzięki konsekwentności oraz wielokrotnym ćwiczeniom, możliwe jest dobrze zapamiętać główne metody ułożenia dłoni. Dobrze jest również zakupić w użyteczne akcesoria.

  • Odsłon: 8

Porady prawne i finansowe dla działalności artystycznej

Bez względu na to, czy posiadasz niewielką galerię, własny teatr, czy agencję artystyczną – nie ominą cię kwestie natury prawnej czy w obszarze finansów. Nawet jeżeli jesteś prestiżowym profesjonalistą w dziedzinie kultury – nie musisz znać się na podatkach i ustawach! Podpowiadamy w jaki sposób wybrać profesjonalistę, który Cię wesprze w tej materii. 

  • Odsłon: 48

Aktorstwo – nie takie przyjemne jak je malują

Zawód aktora jest ciężką specjalizacją, aczkolwiek dla rzeszy widzów pociąga ona przede wszystkim rozgłos oraz olbrzymie dochody. Chociaż rzeczywiście wielu gwiazdorów osiągnęło międzynarodowe sukcesy, to są one rezultatem niełatwej pracy oraz wielu poświęceń. Nerwy oraz mnogość obowiązków, a także często wykonywanie obowiązków w niesprzyjających okolicznościach, nie są bez wpływu dla kondycji zdrowotnej.

  • Odsłon: 28

Kolorowanki dla dorosłych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mierzy się ze stresem. Niesie to ze sobą zarówno krótko, jak i długofalowe konsekwencje, również zdrowotne. Dlatego ograniczenie stresu w naszym życiu jest tak ważne. Jednak, jak się za to zabrać?

  • Odsłon: 27

Profesjonalne nagłośnienie dla chóru – jakie wybrać?

Pomimo tego, że pojawia się coraz więcej zespołów muzycznych, a także w muzyce coraz bardziej można dostrzec wstawki elektroniczne, chóry cieszą się nadal dużą popularnością. Dotyczy to zarówno zespołów profesjonalnych, jak i amatorskich. Jeśli więc jako organizator konkretnego eventu zdecydowałeś się na współpracę z chórem, powinieneś wiedzieć, jak przygotować się do jego występu.

  • Odsłon: 45

Poszerzanie horyzontów muzycznych

W dzisiejszych czasach dostęp do muzyki jest niewątpliwie łatwiejszy niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Większość działających dziś muzyków i wytwórni muzycznych uploaduje utwory na szeroko dostępnych serwisach streamingowych, co skutkuje małą ekskluzywnością materiału, z kolei dostępność stale rośnie. Mimo wszystko masa osób nadal ma problemy ze znalezieniem ciekawych, nowych muzyków i cały czas słucha w kółko tych samych utworów. Jak zatem odkryć mniej popularnych wykonawców muzycznych, mogących nas zainteresować?

  • Odsłon: 62

Ogólnoświatowy fenomen — Musical Hamilton

Teatr to w dużej mierze pogłosie przeszłości. Teatry są coraz mniej odwiedzane, na rzecz kin, gier, telewizji, czy innych mediów. W szczególności źle miały się przez długi czas musicale. Nie były szczególnie popularne, a większość osób kojarzyło je co najwyżej z filmami Disneya. Uważano je również za rozrywkę przeznaczoną jedynie dla starszego pokolenia. Jednak w 2015 roku coś się zmieniło.

  • Odsłon: 43

Muzeum zimą

Bardzo często, kiedy szukamy dla siebie jakiegoś zajęcia, to staramy się dopasować jego rodzaj do aktualnej pory roku. Wiadomo, że do zoo lepiej wybrać się na przykład wiosną niż zimą, czy jesienią. 

  • Odsłon: 27

Sztuka na ścianie – Twoje wnętrze nie musi być nudne

Kilka lat do tyłu nie przywiązywano na tyle dokładnie uwagi do faktu, w jaki sposób zaaranżowane są ściany zewnętrzne oraz wewnątrz w domach, mieszkaniach, jak i w obiektach użytku publicznego. Obecnie z kolei sporo się w owym temacie zmieniło. Firmy wykończeniowe ożywiają prezencję ścian jak potrafią, zarazem solidnie oraz szybko organizując swoją pracę.

  • Odsłon: 30

Strona 1 z 5