By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Nauka gry na gitarze

Liczne grono młodych ludzi pała chęcią, aby uczyć się grać na gitarze elektrycznej. Jest to ciężki aparat, aczkolwiek dzięki konsekwentności oraz wielokrotnym ćwiczeniom, możliwe jest dobrze zapamiętać główne metody ułożenia dłoni. Dobrze jest również zakupić w użyteczne akcesoria.

Co na wejściu?

Nim zaczniemy edukację gry, należy dokładnie obyć się z dźwiękami, jakie posiadają gitary elektryczne. Osoby rozpoczynające mogą poza tym zaopatrzyć się w różnego typu przyrządy wspomagające naukę. Pomocny może okazać się przykładowo kapodaster do gitary, jaki stosuje się, by podnieść brzmienie, na skutek równomiernego dociskania strun do gryfu na poziomie konkretnego progu.

Najpopularniejsze techniki gitarowe

Tak samo ukulele tenorowe, jak również gitara elektryczna, posiada wiele technik wydobywania tonów. Pośród tych najbardziej znanych jest m.in. legato. Rozchodzi się tu o takie łączenie dźwięków, aby zwinnie przechodziły między sobą.

Jeszcze inną techniką może być tapping. Bazuje ona na wydobywaniu brzmienia na określonym progu, wykorzystując do tego palec prawej ręki, przeważnie środkowy. Różne wariacje tej techniki służą jako doskonałe treningi, wspomagające wytrenowanie sprawności grania na gitarze elektrycznej.

Należy również wspomnieć o tzw. sweepingu, mającym związek z artykulacją gitarową. W przypadku tej techniki mówi się o graniu sweepów, nazywanych również jako „zamiatania”, podczas których wymagane jest kostkowanie wyłącznie z jednej strony. Potrzeba tu wypracowanej sprawności oraz bardzo dobrej synchronizacji rąk.

W jaki sposób opanować technikę gry?

Nauka gry na gitarze elektrycznej rodzi potrzebę systematyczności. Niezbędne jest ponadto zaopatrzenie się we właściwe przybory, typu na przykład przetworniki gitarowe. Są to urządzenia, których zadaniem jest wyłapywanie mechanicznego wibrowania strun. Te są potem przekształcone w sygnały elektryczne, umożliwiające wydobycie pożądanego dźwięku.

Należy też dodać, że naukę gry mogą rozpocząć też osoby leworęczne. Na rynku oferowane są też gitary elektryczne dla leworęcznych. Co więcej, w salonach muzycznych można zamówić wiele przyborów ułatwiających granie, a w sieci dostępne są rozmaite przewodniki dla początkujących.

nauka, muzyka

  • Odsłon: 253

Related Articles