By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Kolorowanki dla dorosłych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mierzy się ze stresem. Niesie to ze sobą zarówno krótko, jak i długofalowe konsekwencje, również zdrowotne. Dlatego ograniczenie stresu w naszym życiu jest tak ważne. Jednak, jak się za to zabrać?

Jest wiele różnych metod, dlatego czasami ciężko się zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Jednym z bardziej uniwersalnych sposobów, z roku na rok zdobywający coraz większą popularność, są kolorowanki dla dorosłych. 

Z pozoru może się to wydawać głupie. W końcu kolorowanie zdaje się jedynie zabawą dla dzieci. Jednak badania pokazują, że uzupełnianie kolorowanek jest nie tylko przyjemne, ale również pomaga zmniejszyć poziom stresu i niepokoju. Działa to na podobnej zasadzie jak medytacja. Uspokaja i wycisza, pozwalając naszej głowie nieco odpocząć. 

Do tego kolorowanki mają jeszcze wiele walorów estetycznych. Wielu kojarzą się one z prostymi ilustracjami, gdzie przestrzenie do kolorowania są niezwykle rozległe. Jednak kolorowanki dla dorosłych to kompletnie inna kategoria. W wielu przypadkach są one bardzo szczegółowe. Mają dużo drobnych elementów, które wymagają skupienia, by je wypełnić i nie wyjechać za linię.

Mogą się wręcz wydawać zbyt skomplikowane, ale to tylko pozory. Gdy wejdzie się w rytm, szybko zapominamy się o ogromnej ilości elementów i po prostu pozwalamy ponieść się nurtowi. I tak po paru godzinach zostajemy nagrodzeni piękną kolorową ilustracją, która w wielu przypadkach świetnie sprawdziłaby się w ramce na ścianie. 

Jak więc widać, kolorowanie to już nie tylko domena dzieci, ale i dorosłych. Mająca wartości nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne. Dlatego, gdy następnym razem zobaczysz książkę pełną kolorowanek, daj jej szansę. Może przynieść ci znacznie więcej frajdy, niż się spodziewasz. 

sztuka, kolorowanki

  • Odsłon: 119

Related Articles