By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Profesjonalne nagłośnienie dla chóru – jakie wybrać?

Pomimo tego, że pojawia się coraz więcej zespołów muzycznych, a także w muzyce coraz bardziej można dostrzec wstawki elektroniczne, chóry cieszą się nadal dużą popularnością. Dotyczy to zarówno zespołów profesjonalnych, jak i amatorskich. Jeśli więc jako organizator konkretnego eventu zdecydowałeś się na współpracę z chórem, powinieneś wiedzieć, jak przygotować się do jego występu.

Wiele przede wszystkim zależy od tego, gdzie zaplanowano występ, czy będzie to kościół, aula koncertowa, czy otwarta przestrzeń. Sprawdź, co ma do zaoferowania dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio i przekonaj się, czy jego sprzęt spełni Twoje oczekiwania. Oczywiście, swój wybór skonsultuj również ze scholą albo chórem szkolnym, zaproszonymi na dany występ. Z pewnością, najważniejsze będą mikrofony do wokalu, zwłaszcza gdy sala na której odbywa się wydarzenie jest duża albo gdy występ przewidywany jest w plenerze. Niezależnie od tego, czy zaplanowany jest koncert z okazji konkretnej uroczystości, czy jest to konkurs chórów, mikrofon okaże się podstawą. Jeśli dodatkowo chór współpracuje z innymi artystami i występ przewidziany jest na większą skalę, wybrane nagłośnienie eventy powinno być starannie dobrane i dopasowane do możliwości wszystkich osób, które pojawią się na scenie.

Kiedy na przykład występuje schola, wybierając nagłośnienie do kościoła, należy zwrócić uwagę na to, aby nie pojawił się pogłos, ponieważ będzie on utrudniał zrozumienie pieśni. Obok mikrofonów znaczenie będą miały głośniki i wzmacniacze, które powinny stanowić spójny system pod kątem określonego obiektu. Kluczowa okaże się obsługa szerokich pasm przenoszenia, aby uczestnicy z każdego miejsca mieli dobry odsłuch. Zwróć uwagę na mikrofony na statywach, jeśli schola jest duża. Wtedy będą one zbierały najważniejszą część chóru.

Jeśli chór występuje w miejscu, w którym nie ma dostępu do prądu, zdecyduj się na nagłośnienie mobilne, aby jako organizator eventu w plenerze mieć pewność, że sprzęt pozwoli na niezakłócony występ. Zdecyduj się na mikrofony bezprzewodowe, sprawdzające się świetnie w przypadku solistów. Ich użycie zagwarantuje również, że nikt w trakcie występu nie zaplącze się w kable. Profesjonalne nagłośnienie chóru to zadanie wymagające, wobec czego do eventu na którym występuje taki zespół muzyczny musisz się starannie przygotować.

muzyka, chór, nagłośnienie

  • Odsłon: 158

Related Articles