By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Poszerzanie horyzontów muzycznych

W dzisiejszych czasach dostęp do muzyki jest niewątpliwie łatwiejszy niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Większość działających dziś muzyków i wytwórni muzycznych uploaduje utwory na szeroko dostępnych serwisach streamingowych, co skutkuje małą ekskluzywnością materiału, z kolei dostępność stale rośnie. Mimo wszystko masa osób nadal ma problemy ze znalezieniem ciekawych, nowych muzyków i cały czas słucha w kółko tych samych utworów. Jak zatem odkryć mniej popularnych wykonawców muzycznych, mogących nas zainteresować?

Jednym z prostszych sposobów jest puszczenie utworu na YouTube i obejrzenie listy proponowanych piosenek wyświetlanych po prawej stronie. Powinny tam być zwykle inne utwory właśnie słuchanego artysty lub zespołu, ale też piosenki muzyków robiących muzykę w podobnym brzmieniu. Jest to też dobry sposób na odkrycie mało znanych, nagranych dawno temu piosenek artystów muzycznych, których znamy z oficjalnych albumów.

Sporo nieznanych nam artystów możemy odszukać w niektórych segmentach Spotify, a właściwie w paru opcjach dostępnych na tej platformie. Radio od wybranego utworu, Daily mix, odkryj w tym tygodniu — przez te opcje, Spotify podpowiada nam muzyków i utwory, którzy stylistycznie i brzmieniowo pasują do tego, co słuchamy. Jak wiadomo, robot nie jest bezbłędny i często w zakładkach poświęconych poszerzaniu upodobań znajdziemy piosenki, które już znamy, ale szukanie nowych artystów jest wciąż niezmiernie prostsze. Niedługo do serwisu wejdzie też ”AI DJ”, który będzie składał listę utworów przed naszymi oczami bazowaną na gatunkach i utworach, których słuchamy. W trakcie czekania zdać się na własnoręczne poszukiwania.

To tylko jedne z opcji na znalezienie nieznanych nam wykonawców. Możliwości jest jednak masa, tak samo serwisów z muzyką, na których można nowych artystów szukać. Zapytaj - może Twoi znajomi mogą polecić coś ciekawego. Być może ktoś bliski posiada kilka płyt, które wcześniej nie obiły Ci się o ucho. Prawie jedynym limitem w tym kontekście jest wyobraźnia, dla chcącego nic trudnego, dlatego zachęcamy do poszerzania swoich muzycznych horyzontów.

muzyka

  • Odsłon: 175

Related Articles