By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Sztuka na ścianie – Twoje wnętrze nie musi być nudne

Kilka lat do tyłu nie przywiązywano na tyle dokładnie uwagi do faktu, w jaki sposób zaaranżowane są ściany zewnętrzne oraz wewnątrz w domach, mieszkaniach, jak i w obiektach użytku publicznego. Obecnie z kolei sporo się w owym temacie zmieniło. Firmy wykończeniowe ożywiają prezencję ścian jak potrafią, zarazem solidnie oraz szybko organizując swoją pracę.

Jedynie pomalowane ściany ogląda się coraz rzadziej, ponieważ oceniane są jako mało interesujące. W związku z tym, na ścianach w mieszkaniu oraz w dowolnych lokalach ogólnodostępnych pojawia się artystyczna praca wykończeniowa: powierzchnie ścienne mogą przypominać surowy beton bądź powierzchnię z kamienia, mogą na nich mienić się kawałki złota albo wić się różnej maści, wyraziste struktury. Zanim specjalista od zadań wykończeniowych zabierze się za pistolet do tynkowania wystarczy zaprezentować mu własną koncepcję na to, w jaki sposób powierzchnia na ścianie ma być zrobiona i na pewno poczyni on to, czego oczekuje klient. Wykwalifikowany pracownik sprawi, iż dany wygląd nie tylko będzie interesujący, lecz zarazem solidny. Podstawowe z narzędzi, jak szpachelka do gipsu, do którego dobrana będzie elastyczna masa szpachlowa umożliwia uzupełnienie rys oraz w następnej kolejności można utworzyć na powierzchni ściany ciekawą fakturę.

Zdobienia ścienne można umieścić na jednej ścianie. W takiej sytuacji będzie to mocnym akcent. Można również zdecydować się na to, by tylko niewielki odcinek ozdobić gęstą masą z drobinkami kamyków i grubym piaskiem lub farbą na połysk. Warto wykorzystywać potencjał konkretnego pomieszczenia, jeśli dla przykładu jest w nim wnęka bądź belka. Tego typu konstrukcje świetnie nadają się na efektowne dekoracje. Ekspert posiadający wałek do odcięć bezsprzecznie będzie zorientowany, w jaki sposób z niego korzystać, by zyskać dokładnie takie efekty, na jakich właścicielowi mieszkania będzie zależało. Idealnie dopasowana lampa budowlana umożliwi precyzyjnie wszystko doświetlać, czyli skończona ozdoba naścienna będzie miała uwzględnione zamierzone elementy.

Pośród zwykle robionych artystycznie prezentujących się wykończeniówek uwzględnić można tynk strukturalny. Wykonywane są również czynności z zastosowaniem farby dającej porowatą powierzchnię, ponieważ przypomina ona dużo surowców nadających się na wykończenia. Dające wrażenie cieniowanych, zmatowiałe albo pozyskane z pobłyskiem efekty można zyskać po użyciu bejcy ściennej. Z kolei efekt stiuku uzyskuje się po wykorzystaniu białego proszku z pyłu gipsowego. Ściany po tego typu zmianach urozmaicą design wybranego wnętrza.

malowanie

  • Odsłon: 30

Related Articles