By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Modernistyczne wykończenie galerii

W wielu nowoczesnych galeriach już samo wnętrze wydaje się być dziełem sztuki. Ściany ozdobione w finezyjne wzory, słupy o nietuzinkowych kształtach, mozaika na podłodze. Można pomyśleć, że każdy element wyszedł spod ręki artysty. Tylko kto pozwoliłby deptać dzieło sztuki? Gdzie zatem tkwi tajemnica? W dobrej ekipie remontowej z profesjonalnym sprzętem. Zdziwienie? Już wyjaśniam.

Galeria to w gruncie rzeczy nieruchomość. I jak każda wymaga odpowiedniego wykończenia. Czasy Michała Anioła już dawno minęły. Teraz prace wykończeniowe mają być szybkie i długotrwałe. I oczywiście estetyczne. Pokrycie powierzchni ścian farbą przez ekipę, która posiada kompresor dwutłokowy jest ekspresowe. Poza tym przystosowane do podłoża i zapewniające ładny efekt na długo. Co więcej pracy nie ogranicza brak światła. Nowoczesna lampa budowlana, wykonana w technologii LED, idealnie oświetla każde pomieszczenie.

Nie da się nie zauważyć, że na ścianach współczesnych galerii często występują wzory geometryczne. Proste odcięcia nawet najbardziej wprawionemu artyście zajęłyby sporo czasu. A ekipie remontowej wystarczy oklejarka do taśmy. Idealnie i szybko wyznacza granicę poszczególnych kolorów, a przy tym zabezpiecza poboczne powierzchnie. Dodając do tego trwały tynk sylikonowy natryskowy uzyskujemy jednocześnie ciekawy i praktyczny efekt.

Jednak czym byłaby nowoczesna galeria bez awangardowych elementów? Oczywiście może wykorzystać umeblowanie lub kwiaty, ale to wymaga więcej zachodu niż stały element. W obecnych czasach bez problemu można znaleźć ekipę budowlaną, która takie elementy stworzy. Puszczony w ruch nóż do styropianu wytnie każdy kształt, który można zamontować na ścianie lub suficie. Do postawienia ciekawej ścianki działowej lub słupa wystarczy dobre spoiwo, np. zaprawa m10. Możliwości jest naprawdę ogrom.

Można uznać, że obecna wykończeniówka to też sztuka. Wsparta dobrym sprzętem i doświadczeniem. Każdy rozsądny kustosz galerii to wykorzystuje, dzięki czemu galerie mogą płynnie działać przez wiele lat. Co ciekawe – taką ekipę możesz zaprosić również do domu i stworzyć swoją małą galerię.

sztuka, galeria sztuki, modernizm

  • Odsłon: 203

Related Articles