By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Najważniejsza jest autentyczność

Kiedy myślisz o tym, jak szykują się aktorzy do występowania jako lekarz na wielkim ekranie, to musisz wiedzieć, iż praca owa jest czynnością podobną, jak do każdej pozostałej postaci. Głównie, kwestią podstawową jest to, iż każdy z odtwórców powinien nauczyć się kwestii. Naturalnie, gdy rozchodzi się o terminy medyczne, coś mogłoby nie być jasne, kiedy chodzi o nazwy fachowe. Tymczasem, najczęściej obok scenariusza dodawany jest tekst dodatkowy, by gwiazdor pojął, jak coś ma wypowiedzieć, aby odbiorca miał wrażenie, iż występujący ma pojęcie, o czym mówi.

Każdy wie, jak prezentuje się strzykawka i jak się z nią obchodzić. Niemniej jednak, gdy na planie filmowym wszystko ma prezentować się realistycznie, to aktor musi dowiedzieć się, jak jej użyć a także jak właściwie wbić igłę. Dlatego wyjątkowo często na planach zdjęciowych pracują wykształceni lekarze, w ramach konsultacji z dziedziny medycyny. Prezentują oni, jak używać danego narzędzia, aby nikt nie miał później wątpliwości czy robi odpowiednio. Gra aktora jest również w takiej sytuacji bardziej przekonująca. Szansa korzystania w czasie zdjęć z konsultacji specjalisty jest nad wyraz istotna. Aktorzy mogą na bieżąco zapytać się zawodowców, czy dobrze o czymś mówią a także czy dobrze posługują się sprzętem medycznym.

Na planie filmowym pojawiają się glukometry a także inne przyrządy, zależnie od tego, jakie choroby są leczone, a więc z jakimi przypadłościami w filmie będą zmagać się pacjenci. Sporego przyszykowania wymaga zrobienie zabiegu medycznego. Na przykład, gdy ma być wykonane oczyszczanie płuc to aktor nie tylko musi nauczyć się tekstu i dowiedzieć się jak ma coś zrobić. Dobrze byłoby, jakby zobaczył filmiki o tym mówiące i krok po kroku poznał, jak konkretny zabieg ma być wykonany. Im skrupulatniej się tego nauczy, tym mniejszą liczbę zdjęć należy poprawić i praca na planie filmowym jest bardziej efektywna.

Występujący – lekarz szykując się do roli nie tylko pozna, jak skonstruowane są i jak wbijać igły do insuliny, ale również może poznać sporo innych faktów z zakresu medycyny. Oczywiste jest to, iż musi przygotować się rzetelnie. Wyłącznie wtedy zaprezentuje się wiarygodnie, a produkcja zostanie doskonale odebrany przez publiczność.

kino, film, aktorzy

  • Odsłon: 207

Related Articles