By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Co ciekawego w kinie w najbliższym czasie?

Jeśli jesteś fanem kina, lub po prostu lubisz się od czasu do czasu wybrać na film, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy co warto obejrzeć w najbliższym czasie, przeglądając ofertę zarówno sieciówek jak i lokalnych wrocławskich kin.

Multikino proponuje premierę filmu „Gdzie śpiewają raki”?, gdzie główną bohaterką jest mieszkanka małej społeczności. Film traktuje o bliskości drugiego człowieka.

Inną premierą jest film „Greckie Wakacje” które pomimo złamanego serca głównej bohaterki są wbrew pozorom całkiem udane. Nie zabrakło także polskiej propozycji. Pozycja „Każdy wie lepiej” to romans pary po przejściach – która próbuje zbudować wspólny dom dla sowich dzieci.

Co proponuje Dolnośląskie Centrum Filmowe? DCF to bardzo często kino nieoczywiste a wyświetlane tam filmy są nadzwyczaj nietuzinkowe. Doceniają to zwłaszcza koneserzy kina, jak również fakt, że kino właściwie nigdy nie jest przepełnione, a na sali nie słychać szelestu popcornu. Co zatem proponuje widzom do obejrzenia w najbliższym czasie? Oprócz wymienionych wyżej pozycji, które też tu można obejrzeć, ciekawostką wydaje się być film „Wulkan miłości” - i choć jego tytuł sugeruję namiętny romans, głównym bohaterem są tu tytułowe wulkany i podróżowanie do nich przez francuskie małżeństwo. Nie możemy nie wspomnieć o produkcji „Głupcy” - z nadzwyczaj dobrze skomponowaną obsadą. Zdecydowanie polskie kino niszowe, o nietypowym związku (ona po 60-tce, on dwadzieścia lat młodszy). Jest to artystyczny obraz rzeczywistości, a to wszystko w otoczeniu nadmorskich klimatów.

Cinema City z kolei słynie z wyświetlania produkcji 3D. Ale kino to poszło o krok dalej - hitem jest format 4DX. To sala w której film możemy zobaczyć, usłyszeć i poczuć, a doświadczenia z seansu są jak najbardziej realne i namacalne w odczuciach! Do wyboru jest kilka rożnych pozycji, stąd każdy widz powinien znaleźć coś dla siebie. Warto to przeżyć i choć raz doświadczyć takiego kina!

I ostatnią naszą propozycją jest kino Nowe Horyzonty, w którym niedawno zakończył się doroczny festiwal i przegląd debiutów kina z całego świata. Kino to proponuje znacznie więcej niż standardowe seanse. NH to kino obfite w nietuzinkowe wydarzenia. To nie jest zwykłe kino, tutaj ma miejsce wiele spotkań kulturalnych na najwyższym poziomie!

Dobrym tego przykładem jest rowerowe kino - gdzie za przejechane kilometry można otrzymać voucher na wybrane seanse. Z kolei pokaz niespodzianka – to kolejna rzecz bardzo w stylu NH. Oprócz tego że widzowie nie wiedzą co będą oglądać - a będzie to hit z tegorocznego festiwalu - po seansie zaplanowane jest spotkanie z pracownikami kina odpowiedzialnymi za układanie programu. Będą oni opowiadać o swojej pracy.

Innym przykładem są spotkania z twórcami filmu po po jego projekcji. To będzie miało miejsce np. w przypadku filmu: Rozkołys. Ta produkcja to nie tylko film o morzu – ale również o marzeniach, przełamywaniu własnych barier i magii przyjaźni.

Spotkanie z reżyserem po obejrzeniu filmu czeka także widzów, którzy wybiorą się na film „Cicha ziemia”. Akcja filmu toczy się we Włoszech podczas wakacji. Piękne widoki, letni klimat, udogodnienia wczasów na wysokim poziomie. Z czasem atmosfera się powoli zmienia.. … ale nie powiemy nic więcej. Zobaczcie sami!

Kolejna włoska propozycja to „Tamte dni, tamte noce” - w ramach oferty specjalnej – biletu za 10 zł. Zmysłowy, umiejscowiony we Włoszech lat 80tych na lombardzkiej prowincji obraz. To już według nas wystarczające powody by obejrzeć tę produkcję. A jest ich znacznie więcej!

Teraz wystarczy wybrać coś z repertuaru i koniecznie kupić bilety. Jesteśmy przekonani że każdy z was znajdzie coś dla siebie!

 

repertuar, kino, filmy, seanse, zapowiedzi

  • Odsłon: 154

Related Articles