By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Teatr – co w najbliższym repertuarze?

Jeszcze mamy wakacje – póki co wszystkie teatry mają standardową przerwę, zatem żeby wybrać się na spektakl trzeba poczekać do września. Już niebawem na afiszach pojawią się nowe repertuary. Warto zaczekać! Jakie teatry warto odwiedzić we Wrocławiu? Przeczytajcie nasz przegląd poszczególnych obiektów i ich propozycji na nadchodzący sezon.

Jako pierwszy na naszej liście jest Teatr Polski we Wrocławiu. Na nadchodzący sezon mają przygotowany szeroki wachlarz propozycji. Już 09.09 zapowiadana jest premiera spektaklu „Sen nocy letniej” - opartego na utworze Shakespeara. Wśród pozycji teatru polecamy także „Ożenić się nie mogę” na podstawie komedii Fredra. Spektakle grane są zarówno na scenie kameralnej jak i dużej scenie. A już w październiku polecamy obejrzeć „Kasta la vista” lub „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”, czyli muzyczną wizytę u psychoterapeuty.

Bardzo ważnym miejscem a mapie kulturalnej Wrocławia jest Teatr muzyczny Capitol. Tutaj bilet warto nabyć z dużym wyprzedzeniem, gdyż zainteresowanie wystawianymi tam spektaklami jest bardzo duże! Co w tym sezonie? Niestety we wrześniu na Dużej Scenie nie są wystawiane żadne spektakle. Warto jednak wybrać się na recital Justyny Szafran grany na Scenie Ciśnień! Wystawiana będzie także Balladyna. Capitol zaprasza również na cykliczne spotkania z jogą. W październiku zaś polecamy spektakl „Lazarus” oparty o utwory Davida Bowiego.

Teatr Komedia – wraca na deski teatru już na koniec sierpnia. Wystawiany wówczas będzie spektakl „Mayday Bigamistka”, czyli kontynuacja nieśmiertelnego i chyba wszystkim wrocławianom znanego spektaklu „Mayday” – tyle że w wersji...kobiecej! We wrześniu teatr zaprasza na „Rubinowe gody” i „Pomoc domową”. Teatr Współczesny podobnie zaprasza na swoje spektakle już w drugiej połowie sierpnia. Zapraszamy na stronę teatru, by zapoznać się z jego bogatym i innym niż wszystkie repertuarem. Nietypowymi spektaklami odznacza się także teatr Ad spectatores. We wrześniu polecamy spektakl o nietuzinkowym tytule „Burdel an kółkach”.

Najmłodszych widzów zapraszamy do Teatru Lalek. Oprócz wielu tradycyjnych spektakli na które serdecznie zapraszamy, teatr wystawia także sztuki online. Teatr prowadzi także warsztaty teatralne dla młodzieży, na które obecnie prowadzone są zapisy.

sztuka, teatr, repertuar

  • Odsłon: 250

Related Articles