By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Projekcje o medycynie. Który z nich warto sprawdzić, a które nie są warte uwagi? Zobaczcie, co polecamy!

Pewnie wszyscy zgodnie przyznamy, że seriale o lekarzach oraz interesujących zdarzeniach medycznych potrafią niezwykle budować napięcie oraz zaintrygować kinomana do tego stopnia, że wszystkie odcinki serialu można wręcz obejrzeć w w ciągu dnia! Takie seriale są wyjątkowe również z uwagi na to, iż za ich pomocą możemy od środka poznać a przede wszystkim docenić naprawdę niełatwą a także wymagającą pracę lekarzy specjalistów, takich jak onkolog, neurolog, urolog, czy anestezjolog. Są takie przypadki, że wiele aspektów związanych z konkretnymi specjalizacjami medycyny wprawia nas w zdumienie podczas przeżywania przygód razem z serialowymi lekarzami.

 

By nieco bardziej wczuć się w świat medycyny, przygotowaliśmy kilka tytułów seriali, które z całą pewnością każdy kinoman musi zaliczyć. Na pewno nikogo nie powinien dziwić fakt, że na samym szczycie naszego rankingu jest bestseller „Dr House” - to niezwykle ciekawa projekcja opowiadająca o grupie medyków, której przewodniczy wybitny dr House. Niejednokrotnie ratuje życie oraz zdrowie swoim pacjentom oraz za pomocą swojej niesamowitej wiedzy rozpoznaje nawet najtrudniejsze i nietypowe choroby. Poznając produkcję ma się wrażenie, że w jednym lekarzu przebywają wszyscy lekarze - onkolog, neurolog, urolog, czy anestezjolog.

Kontynuując temat godnych zaufania lekarzy, nie sposób nie wspomnieć o tytule, który rozpalił serca wielu widzów, mianowicie - „The good doctor”. W przypadku tej projekcji poznajemy nie tylko schematy pracy na oddziale chirurgii, ale również razem z główną postacią przeżywamy jego dobre i złe momenty powodowane chorobą autystyczną.

Końcową już pozycją w naszym krótkim rankingu jest serial pt. „New Amsterdam” emitowana na serwisie Netflix. W każdym z odcinków owego serialu razem z lekarzami z różnych dziedzin zaznajamiamy coraz to nowsze choroby, a ponadto możemy poznać schemat, w oparciu o który działają wszelkiego rodzaju poradnie w szpitalach, szczególnie takie jak poradnia neurologiczna, czy nawet poradnia onkologiczna, jakie w codziennym życiu bardzo często są największym z postrachów medycznych wśród chorych.

Seriale o lekarzach często ciekawią, ale nieraz są w stanie także przerazić. Są także niezwykłym źródłem ciekawostek, co czyni je jeszcze bardziej wciągającymi. Pomimo iż to fikcja, nie odbiegają aż tak bardzo od prawdy. Za ich pomocą każdy widz może poznać trud pracy lekarzy.

tradycja, zdrowie

  • Odsłon: 249

Related Articles